ŽUPNI OGLASI OD 9. DO 15.5.2022.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

PONEDJELJAK, 9. svibnja 2022.  (Sv. Beata)

CRKVA U ČUČERJU

NAKANE:

NEMA SV. MISE


UTORAK,  10. svibnja 2022. (Bl. Ivan Merz)

CRKVA U ČUČERJU

NAKANE:

18.30 h – molitva krunice

19.00 h + Ivan, Marija, Branko i Vjekoslav Gašpert, Mirjana Hrženjak, ob. Barberić i Franjo Krvarić

+ Ruža Brajković

+ Mijo i Ana Krištić

+ Mijo i Milka Orešković i ob.

+ Ante Majić i ob.

+ Fra Vitomir Musa

 • Na osobnu nakanu ( ob. Dropuljić)
 • Na čast Majci Božjoj i sv. Antunu (Čorković)

SRIJEDA, 11. svibnja 2022. (Stela)

CRKVA U ČUČERJU

NAKANE:

18.30 h – molitva krunice i pobožnost Sv. Josipu

19.00 h – Na osobnu nakanu (Kata)


ČETVRTAK, 12. svibnja 2022. – Sv. Leopold Bogdan Mandić

CRKVA U ČUČERJU

NAKANE:

18.00 h – molitva krunice

18.30 h – litanije i blagoslov s Presvetim

19.00 h + Matija i Danko Robić, Anđelka Bily

09.00 – 19.00 h CJELODNEVNO KLANJANJE


PETAK,  13. svibnja 2022. – Majka Božja Fatimska

CRKVA U ČUČERJU

NAKANE:

18.30 h- molitva krunice

19.00 h + Miljenko Petar

+ Kata Pračić

+ Ana, Josip Hovezak

+ Dragutin Kuntić

+ Nikola Budak i ob. Stjepan Majpruz i ob.

+ Ob. Halgaš, Budak i Puklek (god.)

 • Na nakanu za zdravlje Ivane (Katica)

SUBOTA , 14. svibnja 2022. – Sv. Matija, apostol

CRKVA U ČUČERJU

NAKANE:

07.00 h – Blagoslov s Presvetim

10.30 h MISA PRVE SVETE PRIČESTI


NEDJELJA, 15. svibnja 2022. – PETA VAZMENA NEDJELJA

NAKANE:

07.30 h – Molitva krunice

CRKVA U ČUČERJU, 08.00 h

+ Josip Čukelj i ob. Ceković i Pračić

CRKVA U ČUČERJU, 11.00 h

Pro populo

09.30 h – Kapela Vidovec


OBAVIJESTI:

 • Uređenje i čišćenje crkve je u petak u 16 h. Hvala našim vrijednim ženama.
 • Susreti za krizmanike i prvopričesnike su prema rasporedu koji su dobili na sastanku roditelja.
 • Zahvaljujmo svima na pomoći oko pripreme slavlja svete Potvrde, pozivamo da se javite za pomoć oko pripreme slavlja Prve Svete Pričesti. (košnja, uređenje, cvijeće, volontiranje na sam dan Prve pričesti).
 • Molitveni vijenac Kraljice obitelji 21.5.2022. organizira hodočašće na Mariju Bistricu. Svi zainteresirani mogu se javiti koordinatorici hodočašća Andreji Zrinski (mob: 095 590 1829). Cijena karte je 60 kn. Više informacija o programu možete pronaći na oglasnoj ploči. Misu u 11 h predslaviti će župnik iz Krašića, Ivan Vučak.
 • Molitveni vijenac kraljice obitelji 21. 5. 2022. organizira Hodočašće na Mariju Bisticu. Svi zainteresirani nek se jave koordinatorici hodočašća, Andreji Zrinski (mob: 095 590 1829 ) Cijena karte 60kn. Više informacija na oglasnoj ploči o programu. Misu u 11h predslaviti će župnik iz Krašića, Ivan Vučak. Kardinal Pietro Parolin, državni tajnik Svete Stolice, pohodit će Zagreb od 10. do 12. svibnja 2022. godine u prigodi dviju važnih obljetnica – 30 godina otkad je Sveta Stolica priznala Hrvatsku te 25 godina od ratificiranja triju Ugovora između Svete Stolice i Republike Hrvatske, priopćeno je iz Zagrebačke nadbiskupije.Organiziramo autobus, polazak je ispred montažne crkve u 16:50 h u srijedu. Obucimo se u narodne nošnje prigodom ovog posebnog susreta. Prijave na mob (sms) 097 7760 594 ili u sakristiji.
 • POSEBNI POZIV NA SV. MISU U SRIJEDU S DRŽAVNIM TAJNIKOM SV. STOLICE!
  • Bliski suradnik pape Franje, kardinal Parolin, izrazio je želju susresti se s vjernicima, posebno s onima koji su stradali u potresu i s njima slaviti euharistiju po želji pape Franje, rekao je zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić. Pozvani su svi vjernici te posebno mi kao župljani župe Čučerje da u srijedu 11. svibnja u 18 sati dođemo na misu koju će državni tajnik Svete Stolice predslaviti u novom Bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca na Kaptolu 28.
 • Ženidbeni navještaj: Žele se vjenčati Stjepan Brkić i Anđelina Mašić. Vjenčanje je predviđeno 27.5.2022. u župi Svetih Aneđela – Savski Gaj.
 • Iskoristimo priliku za molitvu i osobnu pobožnost u četvrtak. Na izlazu iz crkve možete se zapisati za dežurstvo tijekom dana.  
 • Župni ured u Čučerju raditi će u utorkom i petak od 17.30 h do 18.15 h i prema dogovoru.
 • Preporučamo vam katolički tisak – Glas Koncila i Mak. Na svakoj molitvi, žrtvi i daru, hvala svima!