ŽUPNI OGLASI OD 21. DO 27.11.2022.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

PONEDJELJAK, 21. studenog 2022. – Gospa od Zdravlja

NEMA MISE

(17.00 h – vjeronauk za prvopričesnike i proba pjevanja za nedjeljnu misu)


UTORAK, 22. studenog 2022. (Sv. Cecilija, zaštitnica crkvene glazbe)

17.30 – Molitva krunice

župna crkva, 18.00 h

NAKANE:

+ Nikola Huzanić, Ivica Jambrešić, Franjo Barbara i Josip Božek, duše u čistilištu

+ Marko Butorac

+ Katarina i Josip Lalić

+ Elizabeta i Ivan Kuntić i rod

 • Za duhovnu obnovu župe

SRIJEDA, 23. studenog 2022. (Sv. Klement I. papa, mučenik)

17.30 – Molitva krunice i pobožnost Sv. Josipu

župna crkva, 18.00 h
NAKANE:

+ Mladen Šlezak, Elizabeta, Zdenko Jakopović i ob.


ČETVRTAK, 24. studenog 2022.  (Sv. Andrija Dung-Lac, prezbiter, i drugovi, mučenici)

17.30 – Blagoslov s Presvetim, molitva krunice

župna crkva, 18.00 h

NAKANE:

+ Slavko Šušković, Marija i Slavko Šušković – Mihiček i ob. Barbara Juraj Šušković – Medved i ob., Božo Jeleković, Stjepan Hađak i ob.

CJELODNEVNO KLANJANJE OD 9 – 18.00 h


PETAK, 25. studenog 2022. (Sv. Katarina Aleksandrijska, djevica i mučenica)

17.30 – Molitva krunice

17.40 – Ispovijed

župna crkva, 18.00 h
NAKANE:

+ Katica Karlovic i Stjepan Božek

+ Vid Habuš i rod.

+ Kata Grgić i ob.

+ Vladimir, Ana i Franjo Jambrešić

+Dragica i Stjepan Mužic i Ivica Kontošić

+ Miljenko Petar i Kata Pračić i ob.

+ Marko Butorac

+ Renato Benšek

+ Ivan i Marija Krvarić i rod.

+ Stjepan Pintur i Anđela Lepušić

+ Katarina Magdić i rod.

+ Stjepan i Marica Puklek

+ Josip Grobenski

+ Katica i Dragutin Budak rod., i braća

 • Na nakanu

SUBOTA, 26. studenog 2022. (Sv. Konrad i Gebhard, biskupi)

07.30 – Molitva krunice

župna crkva, 08.00 h

NAKANE:

+ Ana i Barica Kuleš


NEDJELJA, 27. studenog 2022 – PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

05.30 – Molitva krunice

župna crkva, 06.00 h

NAKANE:
+ Zdenko Jakopović

10.30 – Molitva krunice – predmole mladi

župna crkva, 11.00 h

NAKANE:
Pro populo

Kapela Vidovec, 09:30 h


OBAVIJESTI:

 • U NEDJELJU ĆE BITI BLAGOSLOV ADVENTSKIH VJENČIĆA KOJE ĆEMO MOĆI NABAVITI PRIJE MISA. 
 • Od ove subote 26. 11. 2022., uz voditeljice Danijelu Puklek i Andreju Zrinski od 16-18h krećemo s projektom adventskih radionica „Daruj ruke, daruj Božić“ izrada vjenčića u organizaciji župnog Caritasa više informacija o voditeljima i terminima na info- plakatu te mrežnim stranicama župe. Svi ste pozvani, osobito školarci.
 • Od iduće nedjelje počinjemo slaviti sv. mise zornice u 6h. Paljenje adventske svijeće i blagoslov biti će svake nedjelje iza mise zornice na Trgu Majke Božje Čučerske, a na svetim misama predstaviti će nam se volonteri udruge DUH (dječja udruga hrabrost) koja brine o djeci s posebnim potreba iz različitih domova i centara. Te jedanput godišnje uz različite radionice organizira hodočašće za djecu u Lourdes.
 • Ove srijede u 21h biti će sastanak čitača, kao priprema za Došašće a sastanak ministranata u subotu u 11h.
 • Župni Caritas imati će svoje redovito dežurstvo ovoga petka od 17- 18h. Pozivamo obitelji i pojedince u potrebi, duhovnoj i materijalnoj da se jave volonterima u prostoru caritasa. Poziv je upućen svim župljanima koji znaju da njihovi susjedi žive u teškim uvjetima života a možda ne dolaze na svete mise i nemaju informacije o našem djelovanju, da nas obavijeste o njihovim životnim situacijama. Kako bi volonteri mogli obići iste.
 • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike je redovito prema rasporedu a za mlade petkom u 21h.
 • Ove pastoralne godine od  nedjelje svoj pastoralni praktikum u našoj župi imati će bogoslov sisačke biskupije Croat Balija.
 • Četvrtkom je crkva otvorena za molitvu i osobnu pobožnost (javite se za dežurstvo tijekom dana).
 • Čišćenje crkve i okoliša imati ćemo u petak od 16h. Veliko Hvala od srca!
 • Prilika za sv. ispovijed  je od utorka do petka prije svete mise.
 • Župni ured ureduje u utorak i petak  od 16.30 – 17. 15h te prema dogovoru.
 • Preporučamo vam katolički tisak – Glas Koncila i Mak mjesečnik za djecu i obitelj. Među poznati(ji)m rubrikama Maka kao što su »Martin dnevnik«, »Iz vjeroučiteljeve bilježnice«, »Blaževa pošta«, »Proletuše« i »Psihotest« te rubrike »Pišemo, rišemo«, u kojoj se objavljuju dječje literarne i likovne. »uspješnice«, pozornost privlači umetak za bojenje koje učas postaje poster s dvije najvažnije životne zapovijedi o ljubavi.
  Pored novih nizova pitalica, šala i zagonetki, premetaljki, skrivalica i glavolomki, zanimljivim sadržajem obiluju i »Vjeroistražitelji« (dio lista namijenjena za pomoć u školskom vjeronauku djece od 1. do 4. razreda), kao i »Vjerin vrtić« (namijenjen vjerskoj). formaciji djece vrtićke dobiju te kao pomoć katehetama i vjeroučenicima u pripravi za sakramente ispovijedi i prve pričesti). Ministranti pak, svoj će kutak naći pod naslovom »Jura pred svetohraništem«. Uza sve navedeno, po »Maku« poticaji za rast u vjeri dolaze iu obliku pjesama, bojanki, zadataka i pitalica… Stoga Mak u ruke – za srce sretna i »laka«, nek ne bude dana studenoga bez »Maka«!
 • Na svakoj osobnoj molitvi, žrtvi i daru za župu, hvala svima!