ŽUPNI OGLASI OD 20. DO 26.6.2022.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

PONEDJELJAK, 20. lipnja 2022. (Margareta)

župna crkva, 13.30 h

NAKANE:

+ Marica Vuček – sprovodna misa


UTORAK, 21. lipnja 2022. (Sv. Alojzije Gonzaga)

18.30 – Molitva krunice

župna crkva, 19.00 h

NAKANE:

+ Stjepan Žuglić ml.

+ Stjepan st. i Katica Žuglić

+ Marko i Marija Vlašić, Marin i Mira Bulić

+ Slavica i Josip Novak

+ ob. Čavlek

 • Za obraćenje jedne osobe

SRIJEDA, 22. lipnja 2022. (Paulin)

HODOČAŠĆE NA TRSAT


ČETVRTAK, 23. lipnja 2022. –  Rođenje Sv. Ivana Krstitelja

18.00 – Molitva krunice

18.30 – Blagoslov s Presvetim

župna crkva, 19.00 h

NAKANE:

+ Jalža i Drago Hukman

CJELODNEVNO KLANJANJE OD 9 – 19.00 h


PETAK, 24. lipnja 2022. –   Svetkovina – Presveto srce Isusovo  

18.30 – Molitva krunice

župna crkva, 19.00 h
NAKANE:

+ Miljenko Petar, Ana i Petar Pračić

+ Ivan, Barbara Šturlić

+ Ivan i Katarina Šturlić

+ Stjepan i Katica Vuglek

+ Drago i Marija Novosel

+ Ljudevit Šušković

+ Ivan, Ljudevit i Marica Kovačić

+ Ivan Šušković

+ Ivan i Milka Horvatin

+ Ivan i Barica Sruk i rod. i ob.

+ Katica i Josip Šušković Medved

+ Ivan i Josip Hukman

+ Josip i Barbara Žuglić

+ Rajko Ilić

+ Katarina, Mirko, Juraj, Stjepan i Ana Hukman

 • Za zdravlje Ane i Ivana Begića i Josipa Žuglića

SUBOTA, 25. lipnja 2022. – Bezgrješno Srce Blažene Djevice Marije 

07.30 – Molitva krunice

župna crkva, 08.00 h

NAKANE:

+ Verica, Stjepan Martinec, Mirko, Ana Pluščec


NEDJELJA, 26. lipnja 2022 – TRINAESTA NEDJELJA KROZ GODINU

07.30 – Molitva krunice

župna crkva, 08.00 h

NAKANE:
+ Josip Čukelj

župna crkva, 11.00 h

PRO POPULO

09.30 h – Kapela Vidovec


OBAVIJESTI: 

 • Uređenje i čišćenje crkve je u utorak u 17 h te košnja trave. Hvala našim vrijednim ženama i muževima!
 • Od 1. 7. nastupa ljetni raspored sv. misa koje će se služiti samo u župnoj crkvi.
 • Ženidbeni navještaj: Žele se vječati, Dominik Šušković i Laura r. Leko, vjenčanje je predviđeno, 21. 6. 2022. u župi Dobrog Pastira u Brestju.
 • Završni sastanak ŽPV I ŽEV biti će u utorak 28. 6. u 19:30 h.
 • Danas u nedjelju u 11h, slavimo misu zahvale za pastoralnu, vjerounaučnu i školsku s našim vjeroučiteljima, učiteljima, roditeljima i djecom. A nakon mise predstavljamo program ljetovanja za srednjoškolce na otoku Prviću od 15. do 21. kolovoza 2022. godine. «Ljeto na drugačiji način» koji smo započeli, uspješno prošle godine. Početak službenih prijava je nakon mise za naše srednjoškolce iz župe. Ako želite podržati ovaj projekt, molitvom, angažmanom ili donacijom i omogućiti nekome ljetovanje na drugačiji način. Javite se našim mladima na izlazu iz crkve ili to učinite iduće nedjelje.  Svoj dar može uplatiti i na račun župe: HR93 2340 0091 1110 9155 4
 • Organiziramo župno hodočašće na Trsat, 22. 6. 2022. (srijeda) na državni praznik, polazak u 6h ujutro.
 • U nedjelju 3. 7. 2022. pozivamo vas na hodočašće u hrvatsko zagorje u Vinagoru, na incjativu župnika Drageca Gerecija, na tradicionalono proštenje istoimene župe. Polazak u 9h. Cijena karte 60kn. Uz limenu glazbu, kuburaše, okrepu, druženje i pjesmu, poziv je upućen obiteljima s djecom i članovima MVKO. Prijave u sakristiji ili kod Andreje Zrinski (095 590 1829).
 • Župni ured u Čučerju raditi će u utorak i petak od 17: 15h do 18h i  prema dogovoru.
 • Preporučamo vam katolički tisak – Glas Koncila i Mak. Na svakoj molitvi, žrtvi i daru, hvala svima!

PODRŽI SVOJIM DAROM “Ljetovanje na drugačiji način”

Prvić Luka (15.-21.08.2022.)  ZA  srednjoškolce iz naše župe Čučerje

 

PROJEKT LJETO NA “DRUGAČIJI NAČIN“ ZAPOČELI SMO PRVI PUTA PROŠLE GODINE U SURADNJI SA SALEZIJANCIMA I ANIMATORIMA IZ ŽUPE RUDEŠ. ŽELIMO I OVE GODINE!

Župa Pohoda Blažene Djevice Marije u Čučerju ove godine po drugi puta organizira ljetni oratorij (kamp) na otoku Prvić Luka, pored Šibenika. Vlč. Marko Torbar poziva naše ovogodišnje krizmanike i srednjoškolce da se priključe ovom “ljetovanju na drugačiji način”. Program ljetovanja bit će organiziran s naglaskom na rast u ljudskim i kršćanskim vrijednostima te ispunjen druženjem, igrom, volonterskim radom, kreativnim radionicama, sportskim aktivnostima, kupanjem, odmorom, ali i molitvom te svakodnevnim slavljem svete Mise pod geslom ovogodišnjeg susreta HKM u Bjelovaru „Gore srca“.

Podržite naš rad: Molitvom ili donacijom

 • Molitveno–duhovnom potporom, tako što ćete se javiti i pisati kod naše župljanke Vlatke Divić ( 099- 8343-833) u tablicu za molitelje počevši od 12 do 21. kolovoza 2022. osiguravši si jedan ili više sati molitve na nakanu za mlade.
 • O broju prikupljenih novčanih sredstava ovisi cijena ljetovanja i troškova puta, rekvizita, materijala i majci. Trenutno (1350kn). Podrži ljetovanje na Prviću za mlade – Na posebno označenom mjestu u crkvi ili skeniranjem QR- koda ili uplatnicom, ili uplatom na IBAN župe s nakanom za mlade – Prvić.

                                                                                                                                                      QR- kod za donaciju:

IBAN ŽUPE PBDM ČUČERJE: HR93 2340 0091 1110 9155 4 

 HR 99 SWIFT CODE PRIVREDNE BANKE ZAGREB d.d. ZA INOZEMNE UPLATE:    PBZGHR2X

Hvala od srca! / Kontakt za sve informacije i vaša pitanja: 097/7760-594  –  vlč. Marko Torbar