ŽUPNI OGLASI OD 17. DO 23.5.2021.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

PONEDJELJAK, 17. svibnja 2021. (Sv. Paškal)

NEMA SV. MISE


UTORAK,  18. svibnja  2021. (Sv. Ivan I, papa mč.)

Kapela Dankovec, 19.00

+ Mile, Anita Žgela, Milka, Josip, Đuka Melnjak, Alojz Pejak

+ Danijel Pračić, Ivan Šuštić i ob. Brcka Pračić

+ Jerko Majić i ob., Petar Glavaš i ob.

  • Na osobnu nakanu, za zdravlje (ob. Gulan)

SRIJEDA, 19. svibnja 2021. (Sv. Urban I, papa)

Kapela Dankovec, 19.00

NAKANE:

  • Na osobnu nakanu

ČETVRTAK, 20. svibnja 2021. (Sv. Bernardin Sijenski)

Kapela Dankovec,  19.00 h

Od 09.00  do 19.00 – CJELODNEVNO KLANJANJE, 18.30 litanije i blagoslov s Presvetim

+ Franjo Vukšić


PETAK, 21. svibnja 2021. (Sv. Kristofor Magallanes i dr. mčč.)

Kapela Dankovec, 19.00 h

+ Dražen Prežec

+ Franjo Čmarec, Stjepan, Ruža Pregorec, Ignac, Katica Buhin

+ Sebastijan Rodić i ob.

+ Milan Knežević


SUBOTA, 22. svibnja 2021. (Sv. Rita iz Cascia)

Kapela Dankovec,  19.00 h

+ Ljudevit, Juraj i Dragica Fabijanić


NEDJELJA, 23. svibnja 2021. – DUHOVI – PEDESETNICA

Kapela Dankovec, 08.00

NAKANE:

+ Ivica, Dragica, Josip Puklek

Kapela Dankovec, 11.00

PRO POPULO

Kapela Vidovec, 9.30

 

OBAVIJESTI: 

  • Brak žele sklopiti Mislav Bušić, sin Mladena i Ankice Šimić iz Trnovčice i Petra Buhin, kći Darka i Sanjice Buhin iz Čučerja. Vjenčanje će biti u našoj crkvi 28.5.2021.
  • Firma M.I. Hršak iz Krapine montažne radove  planira završiti  do svetkovine Duhova. Do sada je postavljen krov i zabatni zid, što nam je omogućilo da možemo proslaviti Prvu Svetu Pričest. Hvala svima na pomoći oko slavlja.
  • Ovih dana, realizira se  pilot projekt gradišćanskih hrvata, biskupa Egidija Živkovića, delegata fra Bože Blaževića u suradnji s crkvenim i gradskim vlastima. Izgrađena je prva montažna kuća za  sedmeročlanu obitelj Brajković-Divić u Trsteniku. Radovi se nastavljaju na opremanju kuće, dok se paralelno gradi i pastoralni centar na farofu. Hvala svim dobročinteljima  u župi, gradu Zagrebu, v.d. gradonačelnici Jeleni, Biskupu Egidiju, svim biskupijama Austrije i zemaljskim vladama koji su se uključili u ovaj konkretan projekt pod nazivom «krov za Hrvatsku»    udruzi Hrvat S. A. M. Molimo i zalažemo se i za ostale obitelji stradale u Potresu u našoj župi, tražeći konkretna riješenja kroz suradnju župnog Caritasa, zagrebačkog i nacionalnog. Samo ovaj mjesec podjelili smo 80 paketa pomoći stradalima.
  • Hvala svima koji pomažu u spremanju ručka za naše radnike u narednim danima koji će raditi na izgradnji montažne crkve i  farofa. I  dalje se možete upisati u sakristiji u tablicu po danima ili javiti župniku.
  • Molimo krunicu i litanije svaki dan prije mise  u Marijinom mjesecu svibnju.
  • Župni ured raditi će u utorak i petak  od 17.30– 18.30h.
  • Na svakoj molitvi, žrtvi i daru, hvala! Preporučamo vam novi broj Glas Koncila i Mak.