ŽUPNI OGLASI OD 10. DO 16.4.2023.

Sveci u tjednu Misne nakane – CRKVA U ČUČERJU

Ponedjeljak, 10.04.2023., VAZMENI PONEDJELJAK: Drugi dan vazmene osmine 07.30 h – molitva krunice
08.00 h + Franjo Cesar
11.00 h – svečana misa Remetskog dekanata u Remetama


Utorak, 11.04.2023., Treći dan vazmene osmine
18.30 h – molitva krunice i prilika za ispovijed
19.00 h + Stjepan i Ana Micudaj
+Marijan i Jadranka Kralj
+Franjo i Milka Habuš
+Jurek, Franjo i Slava Ivatek +Ivan i Đurđica Jakopović i rod.
+Stjepan i Marija Žuglić i rod.i djeca
+Milan i Ruža Brajković
+ Josip, Nikola i Barbara Rustan
+ Stjepan, Danijel i Barbara Talan


Srijeda, 12.04.2023. Četvrti dan vazmene osmine 18.30 h – molitva krunice
19.00 h + Franjo, Dora, Stanko, Miroslav i Zlatko Lisak Dragutin i Tereza Mikuš, Vlado i Katica Kadojić


Četvrtak, 13.04.2023. Peti dan vazmene osmine
9- 19 h cjelodnevno klanjanje
18.30 h – molitva krunice
19.00 h + Karlo Strobl, Klara, Ivan, Bara, Franjo, Nikola i Jelena Puklek


Petak, 14.04.2023. Šesti dan vazmene osmine 18.30 h – molitva krunice
19.00 h + Kazimir, Rudolf i Katarina Belčić
+ Ivan i Ljubica Malčić
+Francika Geček
+ Ivan Žuglić i ob.
+ Stjepan, Ivan Marković i ob.
+ Mato Vidaković
+Vladimir i Ana Šušković
+ Filip i Katica Ilić i ob.
– Na nakanu


Subota,, 15.04.2023. Sedmi dan vazmene osmine 7.00 h – molitva krunice
7.30 h +Stjepan, Magdalena, Janko, Jagica Pogurić, Ivan i Vikica Kobeščak


Nedjelja,, 16.04.2023. DRUGA VAZMENA NEDJELJA – NEDJELJA BOŽJEG MILOSRĐA

7.30 h – molitva krunice
8.00 h + Stjepan i Ana Srbljinović, Stjepan i Katica Papec
9.30 h – Kapela Dankovec
11.00 h – PRO POPULO

OBAVIJESTI:

– Posebno ovih dana zahvalni smo, našim sakristanima, vrijednim ženama i muževima, na uređenju crkve, okoliša i Božjeg groba, zborovima, ministrantima, vatrogascima, čitačima, muževima i ženama, caritasu i našim dobročiniteljima. Bez vas, nema župe i župnog zajedništva! Bog vas nagradio blagoslovom!
Zahvaljući vama, volonterima i caritasu zagrebačke nadbiskupije te korizmenim radionicama „Darujmo NADUskrs“ podijelili smo preko pedeset paketa uskrsnih košarica našim korisnicima Caritasa! Hvala vam! Na izlazu iz crkve uzmite etno prigodne pisanice za čestitanje najdražima!
– Pozivamo vas na vazmeni ponedjeljak u Remete na svečanu Euharistiju otvaranja proštenjarske godine u svetištu i proštenja Remetskog dekanata u 11.00 sati na vanjskom oltarnom prostoru. Misu će predslaviti naš Dekan fra Branko Lipša s svećenicima iz dekanata. Poželjno je doći i u narodnim nošnjama.
– Iskoristimo priliku za molitvu i osobnu pobožnost u četvrtak. Na izlazu iz crkve možete se zapisati za dežurstvo tijekom dana.
Bdijenje uoči nedjelje Božanskog Milosrđa :subota 22h- U suradnji s bratstvom „Muževi katolici“ u subotu 15. 4. 2023. organiziramo cjelonoćno bdijenje od 22 do 7h ujutro, koje će početi s svjedočanstvom nastaviti se molitvom i pjesmom. Posebno pozivamo muževe i očeve iz naše župe da se odazovu. Nakana klanjanja je na čast Božanskog Milosrđa za naše obitelji. Dobrodošli ste u svakom trenutku i ostanite koliko želite. Od 22h do 23h prilika za sv. Ispovijed.
– Zajednica sv. Marte poziva vas na čišćenje crkve i okoliša u petak od 17h. Veliko Hvala od srca!
– Prvopričesnici i krizmanici nastavljamo s vjeronaukom od Bijele nedjelje. Sastanak roditelja prvopričesnika biti će u ponedjeljak 17. 4. u 18h a krizmanika iduće nedjelje 16. 4. iza mise u 11h u našoj montažnoj crkvi, bliži dogovor za sveta slavlja sakramenata.

– Župni ured ureduje u utorak i petak od 17:30 do 18:15h a za hitne pozive zovite: mob/sms 097 7760 594 ( pohod bolesnicima – sprovodi).
Preporučamo vam da se obogatite katoličkim medijima Laudato Tv, Katolički radio, Radio Marija, katolički tisak – Glas Koncila i Mak, na svakoj osobnoj molitvi, žrtvi i daru za župu, hvala svima!
– Neka je svima blagoslovljen Uskrs! Budimo Uskrs jedni drugima noseći Krista! Želi vam upr. župe. Marko Torbar sa suradnicima!