Nedjelja Presvetog Trojstva i blagdan sv Vida

 

Danas, u nedjelju 12. lipnja, tjedan dana nakon svetkovine Duhova, proslavili smo svetkovinu Presvetog Trojstva, kao i blagdan svetog Vida, mučenika.  Kršćanska vjera je vjerovanje u jednoga Boga u Tri Osobe i mi, kršćani, slavimo tu temeljnu istinu vjere o Bogu koji je ‘jedan u trima božanskim osobama: Ocu, Sinu i Duhu Svetomu’, Istinu za koju je i sveti Vid dao svoj život. Bog je Ljubav, a Božja jednost i trojstvo moguće je zbog odnosa savršene ljubavi, potpunog sebedarivanja koje među njima vlada. Po njoj su Otac, Sin i Duh Sveti istovremeno i potpuno svaki svoj i potpuno pripadaju jedan drugome te čine savršeno zajedništvo ljubavi. Sveto misno slavlje u kapelici u Vidovcu predslavio je o. Nikola Grizelj, karmelićanin iz Remeta, odgojitelj bogoslova. Nakon svete mise u zajedništvu smo nastavili tradicionalno druženje. Hvala svim župljanima i vrijednim rukama koje su sudjelovale u pripremi ovog slavlja!