Mladi iz Župe Čučerje sudjelovali na ljetnom oratoriju na Otoku Prviću

Od 15. do 21. kolovoza 2022. naših 35-ero mladih iz Župe, zajedno s vlč. Markom Torbarom, animatoricama Lucijom Šantek i Annom Krpan iz Župe, te animatorima iz Župe sv. Ane – Rudeš, sudjelovalo je na duhovno – formativnom ljetovanju na Otoku Prviću. Pod geslom ovogodišnjeg susreta Hrvatske katoličke mladeži u Bjelovaru „Srca gore“, mladi su kroz tjedan dana rasli u zajedništvu, molili, zajedno radili, družili se, igrali društvene igre, pjevali i plesali. Bili su smješteni u samostanu Crkve sv. Marije od Milosti, kod domaćina don Bože Škembera, župnika Župe. Program „Ljetovanja na drugačiji način“ bio je iznimno bogat i svakodnevno detaljno organiziran i isplaniran – dan je započinjao tjelovježbom i jutarnjom molitvom na igralištu nakon koje je uslijedio doručak, a zatim kupanje. Točno u podne svakoga dana mladi su aktivno sudjelovali na Misnom slavlju (čitanjem Svetog pisma i pjevanjem), koju je služio vlč. Marko Torbar. Nakon ručka uslijedilo je vrijeme za odmor i druženje uz društvene igre. Nakon popodnevnog kupanja i večere, dan bi završavao igrama te svakodnevnom večernjom molitvom Svete krunice na igralištu. Poseban dan Ljetovanja svakako je bio četvrtak – dan klanjanja Presvetom oltarskom sakramentu i dan šutnje. Toga su dana mladi imali priliku i za Svetu ispovijed te su u šutnji osobno razmatrali tekst iz Evanđelja na temu „molitve“. Ovo iskustvo dojmilo ih se na poseban način. Tijekom cijelog Ljetovanja molitvom su ih podržavali naši Župljani iz Čučerja: u sve dane, 24 sata na dan, organizirana je molitva na nakanu za mlade i ovo ljetovanje. Po povratku u Zagreb, u ponedjeljak 22. kolovoza, sudjelovali su na Svetoj misi zahvalnici, dok će se u nedjelju 28. kolovoza, na Svetoj misi koja će se slaviti u 11 sati u Dankovcu (proštenje – sv. Monika), zahvaliti svim dobročiniteljima koji su ih pratili molitvom, podržali i omogućili ovo ljetovanje. S vjerom da će sjeme posijano u njihova srca na ovom ljetovanju u budućnosti dati ploda, stavljamo ih pod zagovor Majke Božje Čučerske i sv. Ivana Bosca, apostola mladih.