Donacija Dubrovačke biskupije za radost Božića u Čučerju

Caritas Dubrovačke biskupije već četrnaest godina organizira humanitarnu akciju „Podijelimo radost Božića“. Svake godine akcijom pomažu stanovnicima nekog dijela Hrvatske kojima je to potrebno. Ove su godine odlučili pomoći stanovnicima Čučerja koje je jako stradalo u potresu u ožujku 2020. godine. Akcija je pokrenuta uoči Božića, a djelatnici i volonteri Caritasa Dubrovačke biskupije prikupljali su na Pilama u Dubrovniku pakete s prehrambenim namirnicama, higijenskim potrepštinama, slagali ih te ih kamionom uputili našoj Župi. Kamion s donacijama uspješno je stigao u Čučerje, zajedno s donacijom naranča s Pelješca. Potom su ih volonteri našeg Župnog Caritasa Župe Pohoda Blažene Djevice Marije sortirali i pripremali za podjelu našim sumještanima u potrebi.

Kao što možete vidjeti na fotografijama, uz donacije primili smo i predivne poruke ohrabrenja, kao i čestitke za Božić i Novu godinu.ijeniti svijet, ali može promijeniti svijet za jednu osobu i to dobro znaju svi koji su donirali”, zaključili su Dubrovčani, a mi želimo posebno zahvaliti svim pojedincima, obiteljima, mladima i starijima, svakoj dobroj duši koja je darovala svoje darove i uputila ih na drugi kraj Hrvatske kako bi nekome uljepšala Božićne dane. Veliko hvala i gospođi Sanji Šanje, voditeljici Caritasa Dubrovačke biskupije, kao i svim volonterima bez kojih akcija ne bi mogla biti ovako uspješno provedena. Neka dobri Bog milosrdno sve nagradi. Dio preostalih donacija koje nisu podijeljene u prosincu, volonteri našeg Župnog Caritasa dijelit će korisnicima i u siječnju.