ŽUPNI OGLASI OD 4. DO 10.3.2024.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

Ponedjeljak, 4.3.2024. – SV. KAZIMIR

Nema sv. Mise


Utorak 5.3.2024. – SV. EUZEBIJE, opat

17:30 h – molitva krunice i prilika za ispovijed
18:00 h + Šimun Klapšec i rod.
+ Marija i Marko Barić
+ Željko Horvat
+ Ružica Lepušić
+ Stjepan i Marija Sruk
+ Mira i Stjepan Mužic
+ Stjepan Šušković Jakopac
+ Ruža Fabijanić
– za obitelj po nakani
– za ozdravljenje Mateja – na nakanu (Katica)
+ Laura Hađur Šušković
+ Danijela Šušković Medved
+ Branko Ferlak
+ Marica, Franjo, Stjepan Sruk i rod.
+ Božidar Filko i rod.
– za oporavak Maje
+ Franjo i Marica Haramustek
+ Ana Jantolek i Marija Šperka
– za ozdravljenje


Srijeda, 6.3.2024. – SV. KOLETA

17:00 h – molitva krunice žena Čučerja
18:00 h + Natalija Celižić (god.)


Četvrtak, 7.3.2024. –  SV. PERPETUA I FELICITA

9 – 18 h cjelodnevno klanjanje; završetak u 17.45h
17.15 h molitva krunice
18.00 h + Mladen Šlezak i ob.
+ Elizabeta Jakopović i ob.


Petak, 8.3.2024. – SV. IVAN OD BOGA

17:00 h molitva krunice
17.30 h – Pobožnost križnog puta i prilika za ispovijed
18.00 h + Drago Novosel i rod. i ob. Novosel
+ Marija Dudak
– za ozdravljenje ob. Majdak
– za ozdravljenje Mije


Subota, 9.3.2024. – SV. FRANCISKA RIMSKA

7:30 h – molitva krunice
8:00 h – na nakanu


Nedjelja, 10.3.2024. – ČETVRTA KORIZMENA NEDJELJA
7:30 h – molitva krunice
8.00 h + Franjo i Agata Trupeljak
9.30 h – Kapela Dankovec
10 30 h – molitva krunice (predmole mladi i djeca)
11.00 h – PRO POPULO


OBAVIJESTI:

 • Vjeronauk za prvopričesnike je redovito subotom. Najavljujemo subotnji oratorij u organizaciji župe/ župnih animatora /ica za prvopričesnike tj. za drugi i treći razred, koji će održati će u OŠ. Čučerje 16. 3. 2024. od 9h do 13h te završiti sa pobožnošću križnog puta s roditeljima u crkvi. Hvala svima na podršci i susretljivosti. Prijavnice ćete dobiti ovih dana u školi.
 • OBNOVA ŽUPE: POSTOM – MOLITVOM – SV. MISOM. Oni koji se upišu na oglasnoj ploči neka si uzmu mali letak s pojašnjenjem za svoj dan s nakanama na koje će postiti i moliti.
 • Zajednička molitva krunice žena naše župe biti će u petak 8. ožujka 2024. nakon mise. Istoga dana biti će u našoj crkvi, 17.30 h molitva križnog puta i pjevana misa s redovničkim odgojiteljima koji će u sklopu formacije u Granešini, pohoditi našu župu. Pridružite se razmatranju i molitvi.
 • U četvrtak vas pozivamo na cjelodnevno klanjanje od 9 do 18h. Zapišite se za dežurstvo tijekom dana u crkvi.
 • Zahvalni Kristu Dobrome pastiru koji brine o svome stadu darujući Crkvi brižne i vjerne pastire, i ove godine spominjemo se obljetnice smrti sluge Božjega kardinala Franje Kuharića, uzornog svjedoka Evanđelja, Božjeg milosrđa i ljubavi.
  U toj prigodi mons. Dražen Kutleša, nadbiskup metropolit zagrebački, predvodit će euharistijsko slavlje u Bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca (Kaptol 28) u ponedjeljak, 11. ožujka 2024. godine, s početkom u 18 sati.
 • Zajednica sv. Marte poziva vas na čišćenje crkve i okoliša u petak od 16h. Hvala od srca!
 • Želimo i ove godine organizirati Križni put po župi, svi koji žele pomoći, mogu se javiti župniku ili Mariju Komušaru. Sastanak će biti danas 3. ožujka 2024., u vatrogasnom domu u Vidovcu u 17h. Molili bi da nam se javi četrnaest bračnih parova za moljenje i nošenje križa. Križni put ići će od kapele u Dankovcu do kapele u Vidovcu.
 • Danas nakon mise na izlazu iz Crkve skupljamo novčane priloge za solidarnosti s Crkvom i ljudima u BiH. HVALA VAM!
  Župni ured ureduje prije mise u utorak i petak od 16 30 – 17.15h. te prema dogovoru s vama za hitne pozive: mob/sms 097 7760 594 ( pohod bolesnicima – sprovodi).
 • Preporučamo vam da obogatite katoličkim medijima Laudato Tv, Katolički radio, Radio Marija, katolički tisak – Glas Koncila i Mak, na svakoj osobnoj molitvi, žrtvi i daru za župu, hvala svima a osobito za doprinos u duhovnoj obnovi!