ŽUPNI OGLASI OD 30.1. DO 5.2.2023.

Ponedjeljak, 30. siječnja 2023. (Darinka)

Nema sv. Mise


Utorak, 31. siječnja.2023. (Sv. Ivan Bosco)

17.30 h – molitva krunice
18.00 h + Dragica Jambrešić
+ Slavica i Josip Novak
+ Rudolf Kovačec + Ružica Ivančan
+ Božica i Mato Rakitić


Srijeda, 1. veljače.2023. (Brigita)

17.00 h – molitva krunice i litanije sv. Josipu
18.00 h + ob. Tretinjak i Ščuric


Četvrtak, 2 veljače 2023. – Prikazanje Gospodinovo – Svijećnica

9- 18 h cjelodnevno klanjanje; završetak u 17:45h s blagoslovom
17:15 h molitva krunice
18.00 h + Elizabeta i Josip Dodić, ob. Šušković

+ Franjo Biuklić, Ana Furdin

+ Tomo, Barbara i Nada Hegeduš i Šimun Černeli rod.

+ Roza Huđek i rod.

+ Slavica i Josip Novak

+ Mato Štaba

– na nakanu ob. Žuglić


Petak, 3. veljače 2023. (Sv. Blaž) 

17.30 h – molitva krunice i ispovijed
18.00 h + Josip Hunjadi
+ Ivan Sruk i rod.
+ Sunčica Budak
+ Mladen Šlezak i ob.
+ Elizabeta i Zdenko Jakopović i ob.
+ Antun Palić
+ Slavka i Šimun Mihalj
+ Nada Bokunić
+ Veronika Petrušić

22 h- 7:30 h – CJELONOĆNO KLANJANJE


Subota, 4. veljače 2023. (Veronika)
6.45 h – molitva krunice i završetak klanjanja
7.30 h + Danica i Filip Čmarec i Ružica i Franjo i Tomislav Fabijanić
15 h polazak hodočasnika u Krašić


Nedjelja, 5. veljače 2023. – PETA NEDJELJA KROZ GODINU
7.30 h – molitva krunice
8.00 h+ Barbara, Ivan, Ljudevit Božek, Ana i Josip Vincar
9.30 h – Kapela Dankovec
10.30 h – molitva krunice (predmole mladi)
11.00 h h – PRO POPULO


          OBAVIJESTI

  • Zajednička molitva krunice žena naše Župe biti će u srijedu 8. veljače 2023. u 17 h u montažnoj crkvi. Odazovite se Gospinom pozivu! Pridružite se razmatranju i molitvi moljenjem jedne Zdravo Marijo.
  • U četvrtak na Svijećnicu pozivamo vas na cjelodnevno klanjanje od 9 do 18 h. Zapišite se za dežurstvo tijekom dana na oglasnoj ploči na izlazu iz crkve. Na blagdan svijećnice moći ćete nabaviti svijeće za blagoslov ispred crkve, a u petak na spomendan sv. Blaža biti će blagoslov grla.
  • Na prvi petak prilika je za sv. ispovijed i cijelonoćno klanjanje kojem će prethoditi u 22h svjedočanstvo života „Moji i Božji planovi“ našeg župljanina Aurela Jurkovića kojem je na vrhuncu zavidne karijere pilota jedan trenutak promijenio život. Jedini je na svijetu preživio smrtonosnu bolest. Klanjanje završava jutarnjom sv. misom.
  • Možete nabaviti karte u sakristiji za Hodočašće autobusom u Krašić u subotu 4. 2. na 4. dan devetnice bl. Stepincu. U 17 h molimo križni put – prilika za ispovijed. U 18 h svečana misa a nakon mise, mala večera za hodočasnike te razgledavanje novoobnovljenog spomen doma. Prigoda je 25. obljetnica beatifikacije našeg kardinala a raspored svih misnih slavlja imate na plakatu. Polazak u 15 h. Cijena prijevoza 10 €
  • Zajednica sv. Marte poziva vas na čišćenje crkve i okoliša u petak od 16 h. Veliko Hvala od srca!
  • Župni ured ureduje utorkom petkom nakon mise u 18.30 – 19 h te prema dogovoru s vama.
  • Preporučamo vam katolički tisak – Glas Koncila i Mak, na svakoj osobnoj molitvi, žrtvi i daru za župu, hvala svima!