ŽUPNI OGLASI OD 3. DO 9. SVIBNJA 2021.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

PONEDJELJAK, 3. svibnja 2021. (Sv. Filip i Jakov)

NEMA SV. MISE


UTORAK,  4. SVIBNJA  2021. (Sv. Florijan)

Kapela Dankovec, 19.00

+ Zvonimir Žabić i ob. Tenšek


SRIJEDA, 5. svibnja 2021. (Irena)

Kapela Dankovec, 19.00

NAKANE:


ČETVRTAK,  6. svibnja 2021. (Sv. Irenej Srijemski, b. mč.)

Kapela Dankovec,  19.00 h

Od 09.00  do 19.00 – CJELODNEVNO KLANJANJE

U 18.00 h molitva krunice, 18.30 litanije i blagoslov s Presvetim Sakramentom

+ Ivan, Franjo, Marija Vdović


PETAK, 7. svibnja 2021. (Sv. Dujam, b. mč.)

Kapela Dankovec, 19.00 h

+ Dražen Prežec

+ Danica Pletz


SUBOTA, 8. svibnja 2021. (Arsen)

Kapela Dankovec, 19.00 h

+ Renato Benšek


NEDJELJA, 9. svibnja 2021. –ŠESTA VAZMENA NEDJELJA – MAJČIN DAN

Kapela Dankovec, 08.00

NAKANE:

+ Ana, Stjepan, Petar, Agata i rod. Kelčec

Kapela Dankovec, 11.00

PRO POPULO

Kapela Vidovec, 9.30

 

OBAVIJESTI:

  • Sastanak za roditelje prvopričesnika biti će 9.5.2021. iza poldanje mise. Imat ćemo dogovor oko pripreme sakramenta Svete Pričesti, koji se planira našim prvoričesnicima podijeliti 15.5.2021. u 10.30 h.  Sv. Pričest planiramo slaviti u Čučerju.
  • Vjeronauk za prvopričesnike je po redovitom rasporedu.
  • Firma M.I. Hršak iz Krapine s kojom je nadbiskupija potpisala  ugovor započela je montažne radove koji se planiraju  završiti  generalno do svetkovine Duhova, kada očekujemo dolazak i slavlje koje će preslaviti naš Nadbiskup Josip Bozanić.
  • Ovih dana, realizira se  pilot projekt gradišćanskih hrvata, biskupa Egidija Živkovića, delegata fra Bože Blaževića u suradnji s crkvenim i gradskim vlastima te je izgrađena prva montažna kuća za  sedmeročlanu obitelj Brajković-Divić u Trsteniku. Radovi se nastavljaju i ovaj tjedan na  izgradnji župne kuće. Hvala svim dobročiniteljima  u župi, gradu Zagrebu, gradonačelnici Jeleni, Biskupu Egidiju, svim biskupijama Austrije i zemaljskim vladama koje su se uključile u ovaj konkretan projekt pod nazivom «Krov za Hrvatsku»,  udruzi Hrvat S. A. M. Molimo i zalažemo se i za ostale obitelji stradale u potresu u našoj župi, tražeći konkretna rješenja kroz suradnju župnog Caritasa, zagrebačkog i nacionalnog. Samo ovaj mjesec podjelili smo 80 paketa pomoći stradalima.
  • Hvala svima koji pomažu u spremanju ručka za radnike koji će  u narednim danima raditi na izgradnji montažne crkve i  farofa. I dalje se možete upisati u sakristiji u tablicu po danima ili javiti župniku.
  • Molimo krunicu i litanije svaki dan prije mise  u Marijinom mjesecu svibnju.
  • Župni ured raditi će u utorak i petak  od 17.30– 18.30 h.
  • Na svakoj molitvi, žrtvi i daru, hvala! Preporučamo vam novi broj Glas Koncila i Mak.