ŽUPNI OGLASI OD 26.10. DO 1.11.2020.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

PONEDJELJAK, 26. listopada 2020. (Sv. Dimitrije Srijemski, đakon mč.)

Kapela Dankovec, 18.00

NAKANE:

+ Stjepan Naglić


UTORAK,  27. listopada 2020  (Namat, Bartol)

Kapela Dankovec, 18.00

NAKANE:

+ Sebastijan Rodić

+ Katarina Pozaić, Katarina Marković

+ Vjekoslav Mlinarić, Katica, Nikola Folnegović

+ Ob. Matanović

  • Za ozdravljenje i brzi oporavak Barbare

SRIJEDA, 28. listopada 2020.  (Sv. Šimun i Juda Tadej, app.)

Kapela Dankovec, 18.00

NAKANE:

+ Stjepan Strancarić i ob.


ČETVRTAK, 29. listopada 2020. (Narcis, Honorat)

Kapela Dankovec, 18.00

NAKANE:

  • U zahvalu za sva dobra

9.00 – 18.00 CJELODNEVNO KLANJANJE

17.00 Molitva krunice


PETAK, 30. listopada 2020. (Marcijan, Marcel)

Kapela Dankovec, 18.00

NAKANE:

+ Ana, Juraj Mustafa, Krešimir i Tomo Lepušić

+ Roditelje Josipa i Mariju Miličević i za sve iz ob. Miličević

+ Kata Steković


SUBOTA, 31. listopada  2020. (Wolfgang)

Kapela Dankovec, 18.00

NAKANE:

+ Dragutin, Marija Zagorec


NEDJELJA, 1. studenog  2020. – 30. NEDJELJA KROZ GODINU

Kapela Dankovec, 08.00

NAKANE:

+ Tomo, Veronika Marković, Ruža, Leopold Ladiha

11.00 h – MISA NA ČUČERSKOM GROBLJU I BLAGOSLOV GROBOVA

OBAVIJESTI

  • HOLYWIN – SVETOST POBJEĐUJE – U subotu 31.10.2020. uoči svetkovine Svih svetih organizirana je misa, kateheza i euharistijsko klanjanje za sve mlade u župnoj crkvi Sv. Ivana XXIII. u Dubravi. Sv misu predslavi vlč. Marko Torbar, a katehezu će održati vlč. Branimir Jagodić, župni vikar u retkovcu. Ove godine tema Holywina će biti život bl. Carla Acutisa, mladića kojeg je papa Franjo proglasio blaženim 10. listopada ove godine u Asizu. Neka on bude poticaj našim mladim da se u ovim neizvjesnim vremenim pouzdaju u Božji plan te da utjehu pronalaze u našem Spasitelju.
  • Mole se pastoralni vijećnici da se nakon mise jave zvonaru Štefu oko pripreme mise na groblju.
  • Po odredbi našeg ordinarija na svetkovinu Svih Svetih, na Dušni dan i na nedjelju poslije Dušnog dana, vjernici mogu u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se može namijeniti samo za pokojne. Da se dobije potpuni oprost treba izmoliti: Oče naš, Vjerovanje, ispovjediti se ako je potrebno i primiti sv. pričest te izmoliti molitvu na nakanu sv. Oca Pape. Taj oprost dobiva se od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenog te od podneva sljedeće subote pa do ponoći sljedeće nedjelje. Vjernici koji pobožno pohode groblje, te se makar u duhu pomole za vjerne pokojne, dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u čistilištu, potpuni oprost dobiva se u prvih osam dana u mjesecu studenom.
  • Župni ured radi utorkom i petkom od 16:30 – 17:30 sati. Pola sata prije svake mise prilika je za sv. ispovijed.
  • Preporučamo vam crkveni Tisak: Glas koncila, Mak.
  • Pozivom na 060 9006 doniramo 5,00 kn za obnovu Spomen Doma b. Alojzija Stepinca u Krašiću.