ŽUPNI OGLASI OD 2. DO 8.1.2023.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

PONEDJELJAK, 2. Siječnja 2023. (Sv. Bazilije Veliki i Grgur Nazijanski)
CRKVA U ČUČERJU
NAKANE:
07.00 h – molitva krunice
07.30 h + Marica Šturlić i ob.


UTORAK, 3. Siječnja 2023. – PRESVETO IME ISUSOVO
CRKVA U ČUČERJU
NAKANE:
07.00 h- molitva krunice
07.30 h + Ivan i Ruža Buhin


SRIJEDA, 4. Siječnja 2023. (Sv. Anđela Folinjska)
CRKVA U ČUČERJU
07.00 h – molitva krunice
07.30 h + Mladen Šlezak i ob., Elizabeta i Zdenko Jakopović


ČETVRTAK, 5. Siječnja 2023. (Sv. Genoveva Todes Morales)
CRKVA U ČUČERJU
NAKANE:
8- 18 h cjelodnevno klanjanje; završetak u 18 h u tišini
07.00 h – molitva krunice
07.30 h + Ana i Josip Hovezak


PETAK, 6. Siječnja 2023. – BOGOJAVLJENJE – SVETA TRI KRALJA
CRKVA U ČUČERJU
NAKANE:
07.30 h – molitva krunice
08.00 h + Josip i Barbara Torbar
+ Josip Čukelj
+ Miljenko Petar, Kata Pračić i ob.
10.30 – molitva krunice
11.00 h – Pro populo

22.00 – 07.30 h KLANJANJE U TIŠINI


SUBOTA 7. Siječnja 2023. (Sv. Rajmund Penjafortski)
CRKVA U ČUČERJU
NAKANE:
07.00 h – molitva krunice
07.30 h + Ana, Stjepan Hađur i Petar Pavleković


NEDJELJA, 8. Siječnja 2023. – KRŠTENJE GOSPODINOVO
NAKANE:
CRKVA U ČUČERJU,
07.30 h – molitva krunice
08.00 h + Sanja Pračić i rod.
10.30 – molitva krunice
11.00 h – Pro populo
09.30 h Kapela Dankovec

17.00 h KRUNICA ŽENA ČUČERJA


OBAVIJESTI

 • Na blagdan Bogojavljenja slaviti ćemo dvije svete mise u 8 h i u 11 h.
 • “Na poticaj iz Kolumbije koji je sve žene svijeta pozvao na molitvu krunice, u organizaciji Molitvenog vijenca Kraljice obitelji te župe Čučerje, 8.12.2022. održana je prva krunica žena svijeta u našoj župi. Potaknuti time, u našoj montažnoj crkvi nastavit ćemo se okupljati na molitvu krunice uz pjesmu našoj Gospi i razmatranje otajstava krunice svakog 8. u mjesecu na nakane: zaštitu života, žene, majčinstva i obitelji te duhovnu obnovu župe. Prva sljedeća zajednička molitva krunice žena naše Župe je u nedjelju 8.1.2023. u 17h u montažnoj crkvi. Odazovite se Gospinom pozivu! Pridružite se molitvi moljenjem jedne Zdravo Marijo ili samo svojim prisustvom.”
 • Još jednom se zahvaljujem svima vama župljanima, vijećnicima, sakristanima, orguljašima, zborašima, čitačima, volonterima Caritasa, zajednici sv. Marte, udrugama, dobročiniteljima, vatrogascima na gradnji zajedništva u ovim svetim danima i doprinosu za župu.
 • U novom župnom listu kojeg vam darujemo od srca donosimo pregled tema vezanih za župu i prigodne intervju-e te raspored blagoslova obitelji kojeg smo, slijedeći smjernice druge sinode zagrebačke nadbiskupije, započeli u došašću (19. do 23. prosinca), a nastavljamo iza blagdana sv. Stjepana. Ukoliko nas netko u predviđeni dan u vremenu blagoslova ne može primiti ili je tek nedavno doselio na područje naše župe i želi blagoslov, molimo da nas o tome obavijesti putem e – maila ( zupa.cucerje@zg-nadbiskupija.hr ) ili SMS poruke (097 77 60594) najkasnije dan prije planiranog blagoslova obitelji u vašoj ulici. U tom slučaju vašu obitelj blagosloviti ćemo uz prethodnu najavu, po dogovoru, u vremenu do korizme. Zahvaljujemo na molitvi i daru kojim pomažete uzdržavanje naše crkve.
 • Raspored i preporuke za blagoslov pogledajte i na mrežnim stranicama župe.
 • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike biti će nakon školskog odmora.
 • Četvrtkom je crkva otvorena za molitvu i osobnu pobožnostod 8- 18h. Završetak klanjanja u tišini.(javite se i zapišite za dežurstvo tijekom dana).Prilika je to i za molitvu kod jaslica.
 • Kalendare za 2023. možete nabaviti na izlazu iz crkve. Jednolisni čučerski kalendar s motivom raspela iz naše crkve sadrži sve važne događaje za našu župu.
 • Čišćenje crkve i okoliša imati ćemo u petak od 16 h. Veliko hvala od srca!
 • Župni ured ureduje ovaj tjedan prema dogovoru s vama.
 • Od NDS Zagrebačke nadbiskupije dobili smo potvrđene termine za svete sakramente. Sv. Potvrda u našoj župi bit će 29. travnja 2023. godine u 10.30 h, a Prva sv. pričest 6. svibnja u 10.30 h.
 • Preporučamo vam katolički tisak – Glas Koncila i Mak. Na svakoj osobnoj molitvi, žrtvi i daru za župu, hvala svima!