ŽUPNI OGLASI OD 18. DO 24.12.2023.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

Ponedjeljak, 18.12.2023. – Gracijan

5.30 h – molitva krunice
6.00 h + Stjepan Malčić i roditelji


Utorak, 19.12.2023. – Vladimir
15.30 h +Dragica Hukman – sprovodna misa
17.30 h – molitva krunice i ispovijed
18.00 h + Ana Puklek
+ Tomo Zagajski
+ Ljiljana Panjević
+ Filip i Ankica Udžbinac
+ Franjo Majpruz
+ Milan i Marija Markotić
– na osobnu nakanu
+ Stjepan, Katarina i Dragica Ivanović, ob. Šušković i Županić
– na nakanu (Katica)
+ Josip i Katica Šušković – Medved
+ Ana i Stjepan Budak
+ Barica, Ivka Sruk, Milka, Ivan, Jasna Horvatin i Franjo Žitković
+ Katica Kovačić
+ ob. Šušković, Pračić
+ Marica Mlinarić
+ Ankica i Jana Talan


Srijeda, 20.12.2023. – Amon

5.30 h – molitva krunice i litanije sv. Josipu
6.00 h – Frano Vukšić i Jakov Alpeza


Četvrtak, 21.12.2023. – Petar Kanizije

5.30 h – molitva krunice
6.00 h – Blaženka Gasić (Matej)
7- 17 h cjelodnevno klanjanje; završetak u 17 h u tišini


Petak, 22.12.2023. – Franciska Cabrini

5.40 h – sv. ispovijed
5.30 h – molitva krunice
6.00 h + Stjepan Pintar i ob. Lepušić i roditelji
+ Ljubo i Iva Zovak
+ Ljiljana Panjević
– na nakanu
+ Eva, Ivan, Pavo, Ilija i Martin Užarević


Subota, 23.12.2023. – Ivan Kentijski

5.30 h – molitva krunice
6.00 h + Ivan i Slavica Kokanović, Mato i Terezija Kadić


Nedjelja, 24.12.2023.-  ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA
8.00 h + Danijel Majpruz
BADNJAK
Adam i Eva 22.00 h – Dječja polnoćka – Dankovec
23.30 h – molitva krunice
24.00 h – Velika polnoćka – Čučerje


OBAVIJESTI:

 • Danas iza sv. mise kod adventske kućice, iz naše etno radionice, možete nabaviti prigodne tradicionalne božićne ukrase, čučerski kinč te poklon šalice s logom čučerske nošnje, koje su pripremila djeca s roditeljima i voditeljicama te naši Bosiljkaši, kojima zahvaljujemo na darovanom vremenu i ljubavi. Iduće subote od 14 do 16 h pozivamo vas na petu adventsku radionicu, pozivamo domaćice da ovaj tjedan sudjeluju u izradi domaćih kolača u sklopu naših adventskih radionica, te da iste dostave u pastoralni centar u subotu u 14 h, kada će se slagati i na Badnjak moći nabaviti.
 • Na izlazu iz crkve, danas će se dijeliti i ‘mali talenti’ tj. brašno i jaja kao poticaj da se odvažimo na zajednički doprinos u slavlju i radosti ovog Božića u Čučerju. A božićnu pšenicu moći ćete nabaviti u petak i subotu iza zornice te nedjeljom na Badnjak iza mise u 8h. Za više informacija, možete se javiti voditeljicama. Sav prihod ide za našu akciju pomoći najpotrebnijima.
 • Trećom nedjelja došašća obilježava se nedjelja Caritasa, danas skupljamo kolektu iza mise za sve potrebne naše pomoći sa željom da ozračje Božića uđe i u domove onih o kojima brine Caritas. Zahvaljujemo voditeljici i volonterima našeg župnog Caritasa za neumoriv rad i ljubav služenja da nitko ne bude gladan u našoj župi i bez krova.
 • Prvopričesnike i krizmanike potičemo na redovitost blagdanskih misa u svetim danima, što je obveza svakog kršćanina. Ponovni susreti i kateheze biti će najavljeni na svetim misama iza blagdana. Susret mladih je petkom u 21 h, a za ministrante subotom u 10h proba za blagdanske mise.
 • Četvrtkom je crkva otvorena za molitvu i osobnu pobožnost od 7- 17 h. Završetak klanjanja u tišini. ( javite se i zapišite za dežurstvo tijekom dana).
 • Paljenje adventske svijeće i blagoslov biti će iza mise zornice te čašćenje kuhanim vinom i čajem. Hvala volonterima. A za svaki dan naši čitači pripremili su motivacijske poruke!
 • Stigli su i 12- lisni kalendari te čučerski kalendar za 2024. (s motivom sv. Josipa sa svim važnim događajima za našu župu, proštenjima, danom sv. Pričesti i Potvrde) koje možete nabaviti na izlazu iz crkve a tokom tjedna moći ćete uzeti naš prigodni čučerski list.
 • Raspored misa u božićnom vremenu i raspored blagoslova obitelji koji počinje na blagdan sv. Ivana pogledate na našim mrežnim stranicama župe i župnom listu za Božić.
 • Čišćenje crkve i okoliša te pranje prozora imati ćemo u petak od 16h. Pripremimo crkvu za Božić! Veliko hvala od srca!
 • Prilika za sv. ispovijed je u utorak i petka prije svete mise.
 • Župni ured ureduje ovaj tjedan prema dogovoru s vama.
 • Preporučamo vam katolički tisak – Glas Koncila, na svakoj osobnoj molitvi, žrtvi i daru za župu, hvala svima!