ŽUPNI OGLASI OD 11.DO 17.12.2023.

U OVOM TJEDNU CRKVA SLAVI SVETE:

Ponedjeljak, 11.12.2023. – Sv. Damaz I., papa

6.00 h + Amalija i ob. Majpruz

Utorak, 12.12.2023. – Bl. Dj. Marija Guadalupska

17.30 h – molitva krunice i ispovijed
18.00 h + Marica Malčić – Pirin
+Branko Tustić i ob.
+ Josip i Ana i Štefanija Novosel
+ Stjepan i Marija Hönig
+ Boris Folnegović
+ Tomo, Verona, Predrag Vrbanić i ob., ob. Stubičar
+ Marko i Davor Švigir
+ Ljiljana Panjević + Josip i Ana Hovezak
+ Damir Svoren i Ana Sruk i ob.
– na nakanu (Katica)
+ Stjepan Kovačić, Ivan i Ana Trubenjački
+ Stjepan, Barbara Pršak i Dragica Švaja
+ Mirko Setrić, spr. misa
– za duhovnu obnovu župe

Srijeda, 13.12.2023. Sv. Lucija, djevica, mučenica

5.30 h – molitva krunice i litanije sv. Josipu
6.00 h – na čast sv. Josipa ( zahvala)

Četvrtak, 14.12.2023. –  Sv. Ivan od Križa, karmelićanin

6.00 h – Marija Kirinić
7- 17 h cjelodnevno klanjanje; završetak u 17 h u tišini

Petak, 15.12.2023. – Bl. Drinske mučenice

5.40 h sv. ispovijed
5.30 h – molitva krunice
6.00 h + Juraj Fabijanić i ob.
+ Mladen i Ana Franić
+ Ljiljana Panjević
+ Tomo i Marica Marković + Stjepan Mužic
+ Dragica Turčin i ob.
+ Stjepan Ćuk i rod.
+ Barica Kušek
+ Katica Kanec

Subota, 16.12.2023. – Sebastijan

5.30 h – molitva krunice
6.00 h + Mladen Brezić i ob.

Nedjelja, 17.12.2023.- TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA

5.30h – molitva krunice
6.00 h + Ivan, Barica i Ana Kuleš
9.30 h Kapela Vidovec
10.30 h – molitva krunice (predmole krizmanici i djeca)
11.00 h – Pro Populo

OBAVIJESTI

• Danas iza sv. mise kod adventske kućice možete nabaviti prigodne ukrase za vrata, poklon šalice s logom čučerske nošnje, koje su pripremila djeca s roditeljima i voditeljicama kojima zahvaljujemo na darovanom vremenu i ljubavi. Ove subote od 10 do 12h pozivamo vas na četvrtu adventsku etno radionicu, kojom sudjelujete u izradi tradicionalnih božićnih ukrasa (čučerskog kinča). Pod vodstvom Snježane Marković i članica HKPD Bosiljak- u našem pastoralnom centru. Za više informacija, možete se javiti voditeljici. Sav prihod ide za našu akciju pomoći najpotrebnijima.
  • HKPD Bosiljak poziva nas na božićni koncert 21.12. u 19 sati u Kulturni centar – Dubrava. Karte su besplatne i mogu se preuzeti svaki dan u Kulturnom centru. Odazovimo se!
  • Trećom nedjelja došašća obilježava se nedjelja Caritasa kada ćemo skupljati kolektu iza mise za sve potrebne naše pomoći sa željom da ozračje Božića uđe i u domove onih o kojima brine Caritas. Trenutno je u potrebi naših 50 korisnika.
  • Župni Caritas imati će svoje redovito dežurstvo i ovoga petka od 17- 18 h. Pozivamo obitelji i pojedince u potrebi, duhovnoj i materijalnoj da se jave volonterima u prostoru caritasa.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike je redovito prema rasporedu a za mlade petkom u 21h, a za ministrante subotom u 10h.
  • Četvrtkom je crkva otvorena za molitvu i osobnu pobožnost od 7- 17h. Završetak klanjanja u tišini. (javite se i zapišite za dežurstvo tijekom dana).
  • Paljenje adventske svijeće i blagoslov biti će svake nedjelje iza mise zornice te čašćenje kuhanim vinom i čajem. Hvala volonterima. A za svaki dan naši čitači pripremili su motivacijske poruke!
  • Stigli su i 12- lisni kalendari za 2024. koje možete nabaviti na izlazu iz crkve.
  • Predbilježite bolesnike i nemoćne za Božićnu ispovijed u sakristiji ili sms-om 097 7760 594. U utorak 12. 12., od 9h – Čučerje.
  • Velika božićna ispovijed u Čučerju biti će ovaj petak 15. 12. 2023. u 17h, sv. Ivan XXIII. papa u 19h, a za djecu ove subote 16. 12. 2023. u 11:15h. Odazovimo se i potaknimo bližnje!
  • Čišćenje crkve i okoliša imati ćemo u petak od 16h. Veliko Hvala od srca!
    Prilika za sv. ispovijed je u utorak i petka prije svete mise.
  • Župni ured ureduje ovaj tjedan prema dogovoru s vama jer ovih dana ispovijedamo u dekanatu.
  • Preporučamo vam katolički tisak – Glas Koncila, na svakoj osobnoj molitvi, žrtvi i daru za župu, hvala svima!