SVETA POTVRDA U NAŠOJ ŽUPI

  • U subotu 27. travnja u našoj župi je bila podjela sv. Potvrde krizmanicima, učenicima osmog razreda. Sv. Potvrdi pristupile su 23 potvrđenice i 20 potvrđenika. Djelitelj sv. Potvrde bio je naš nadbiskup, kardinal Josip Bozanić. U svojoj propovijedi nadbiskup je stavio naglasak na potrebu svakidašnje molitve i nedjeljnog slavljenja sv. Mise. Mladi danas, i oni koji se krizmaju, su nova nada Crkve. Rekao je mladima neka u svojem životu računaju s uskrslim Isusom. U životu svakom čovjeku treba oslonac, treba nam netko tko nas razumije, voli, tko sve drži. Sve to nalazimo u Isusu.

“Mladi, ovo je vaše vrijeme, imate toliko prilike učiniti dobro onima koje volite, da  po vama u svijet dolazi dobro, od Onoga koji je sam dobro. U životu računajte s Bogom i pokušajte ostati s njim stalno u vezi, a to se čini molitvom. Čovjek koji moli je u vezi s Bogom. Neka ne prođe dan da se ti ne sjetiš svoga Boga. Stavi pred Boga svaki dan svoj život, poteškoće tog dana ili neku dragu osobu. “, rekao je krizmanicima kardinal Bozanić.