RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI U ADVENTSKOM I BOŽIĆNOM VREMENU

BLAGOSLOV OBITELJI

U ADVENTSKOM I BOŽIĆNOM VREMENU

po ulicama i danima od 19. prosinca 2022. do 9. siječnja 2023.

Blagoslov obitelji dragocjena je prigoda da se župnik susretne s svojim vjernicima u posebnosti njihova obiteljskog života i ozračja. Na temelju iskustva koje smo živjeli tijekom pandemije i slijedeći zaključke Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije moguće je pohoditi obitelji od došašća do korizme osobito u župama gdje živi veliki broj obitelji. Naša ih župa broji 1500. Stoga ćemo mi blagoslov sukladno preporuci započeti 19. 12.  2022. te nastaviti u Božićnom vremenu uz pastoralne pomoćnike kao i prošle godine. Ove godine donosimo pregledniji raspored obitelji po ulicama i danima. Uz blagoslov je običaj davanja obiteljskog dara tijekom blagoslova, koji se može dati i tijekom godine kao i dar za zvonarinu, što posebno naznačite na kuverti, to ne smije biti razlog da nas netko ne primi jer naglasak je na pastoralnom i molitvenom susretu i blagoslovu. Zahvalni smo za svaki dar prema vašim mogućnostima i što razumijete da kao vjernička zajednica, moramo imati dostatna sredstva za svoj život i djelovanje, te za pastoralne i duhovne projekte u fazi obnove i izgradnje.

 • Blagoslov obitelji započinje svakoga dana u 9 sati, osim nedjeljom i na blagdan sv. Sveta tri kralja kada započinje u 14 sati. Ukoliko bi došlo do promjena u rasporedu zbog nepredvidljivih okolnosti, obavijestit ćemo vas preko naših mrežnih stranica i na nedjeljnim misama.  https://www.zupa-pbdm-cucerje.hr/
 • Za vrijeme blagoslova obitelji sprovodni obredi mogu biti najkasnije do 14 sati a misa zadušnica drugi dan u vrijeme došašća u 6h ujutro a božićnom vremenu u 7:30 sati.
 • Molimo vas da na vidljivom mjestu u svojim domovima pripremite križ, svijeću i blagoslovljenu vodu. Poželjno je da u blagoslovu u istom kućanstvu, sudjeluju više obitelji na zajedničkom blagoslovu ako tamo žive. Osim ako se radi o novom prostoru kojeg ćemo rado, posebno blagosloviti.
 • Ukoliko nas netko u predviđeni dan u vremenu blagoslova ne može primiti ili je tek nedavno doselio na područje naše župe, molimo da nas o tome obavijesti putem e – maila ( zupa.cucerje@zg-nadbiskupija.hr ) ili SMS poruke (097 77 60594) najkasnije dan prije planiranog blagoslova obitelji u vašoj ulici. U tom slučaju vašu obitelj blagosloviti ćemo uz prethodnu najavu, po dogovoru. Blagoslov će biti moguć i u vremenu do korizme.
 • Blagoslov obitelji započinje svakoga dana u 9 sati, osim nedjeljom i na blagdan sv. Sveta tri kralja kada započinje u 14 sati.

 Želeći svako dobro, radujem se zajedničkom susretu.
upr. župe. Marko Torbar


 1. PROSINAC – PONEDELJAK

I.  Hukmani, Selščak, Marije Snježne

II. Kuntići, Kuntičev odvojak, Kuntićeve stube, Prigorska ulica (do 88), Vinišće


 1. PROSINAC – UTORAK

I.   Žuglići, Sruki, Srukov breg, Cekovići, Dudaki

II. Lepušići, Keleminci, Čučerska cesta (neparno od 249 do 309, parno od 266 do 340)


 1. PROSINAC – SRIJEDA

I.  Micudaji, Prigorska ulica (od 89), Jakopovići

II. Hađuri, Pukleki, Čučerska cesta (neparno od 189 do 247, parno 206 do 264)


 1. PROSINAC – ČETVRTAK

I.  Sv. Barbara i odvojak, Bukovlje, Goliš

II. Prešci, Graduši, Ćuki, Jalševačka cesta (parno od 50, neparno od 89)


 1. PROSINAC – PETAK

I.  Slanovečka cesta (neparno do 163, parno do 152), Šiprunec, Pavlinšćak, Šafrani, Pirinova, Malčići

II. Surepci 3, Cesari 18, Slanovečka cesta (neparno od 165, parno od 154) 8 i Slanovečki odvojak 3, Miroševečka cesta 26, Duščak 10


 1. PROSINAC – UTORAK

Vidovec od Marščice do Kapele i od Kapele do Čigira


 1. PROSINAC- SRIJEDA

Vidovec od Kovačića, Komušar, Večerini do Površnice (Cebići)


 1. PROSINAC – ČETVRTAK

Vidovec od Popovca do Kapele i Mišeki


 1. PROSINAC – PETAK

Šuškovića ulica, Šuškovičev odvojak, Medvedski breg


 1. PROSINAC SUBOTA

Ulica sloge, Drenje

SILVESTROVO, Zahvalnica u 18 h


 1. SIJEČANJ – PONEDELJAK

Pustika, Čučerska cesta (od 108 do parnih 204 i neparnih 187), Ulica Slavka Lončarića, Sunčana dolina


 1. SIJEČANJ – UTORAK

Čopci, Čakanovec, Pršaki


 1. SIJEČANJ – SRIJEDA

Lazina, Branovečka cesta (od 153)


 1. SIJEČANJ – ČETVRTAK

Mudifaji, Veliki Vrh, Furdini


 1. SIJEČANJ – PETAK

Ivanovićeva ulica i odvojak


 1. SIJEČANJ – SUBOTA

Trstenik


 1. SIJEČANJ – NEDJELJA

Majpruzi, Orešići, Mihovci i odvojak


 1. SIJEČANJ – PONEDELJAK

Talani, Kameščica, Čučerska cesta (neparno od 311, parno od 342), Gradina