RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI U ADVENTSKOM I BOŽIĆNOM VREMENU

BLAGOSLOV OBITELJI

U ADVENTSKOM I BOŽIĆNOM VREMENU

po ulicama i danima od 19. prosinca 2022. do 9. siječnja 2023.

Blagoslov obitelji dragocjena je prigoda da se župnik susretne s svojim vjernicima u posebnosti njihova obiteljskog života i ozračja. Na temelju iskustva koje smo živjeli tijekom pandemije i slijedeći zaključke Druge sinode Zagrebačke nadbiskupije moguće je pohoditi obitelji od došašća do korizme osobito u župama gdje živi veliki broj obitelji. Naša ih župa broji 1500. Stoga ćemo mi blagoslov sukladno preporuci započeti 19. 12.  2022. te nastaviti u Božićnom vremenu uz pastoralne pomoćnike kao i prošle godine. Ove godine donosimo pregledniji raspored obitelji po ulicama i danima. Uz blagoslov je običaj davanja obiteljskog dara tijekom blagoslova, koji se može dati i tijekom godine kao i dar za zvonarinu, što posebno naznačite na kuverti, to ne smije biti razlog da nas netko ne primi jer naglasak je na pastoralnom i molitvenom susretu i blagoslovu. Zahvalni smo za svaki dar prema vašim mogućnostima i što razumijete da kao vjernička zajednica, moramo imati dostatna sredstva za svoj život i djelovanje, te za pastoralne i duhovne projekte u fazi obnove i izgradnje.

• Blagoslov obitelji započinje svakoga dana u 9 sati, osim nedjeljom i na blagdan sv. Sveta tri kralja kada započinje u 14 sati. Ukoliko bi došlo do promjena u rasporedu zbog nepredvidljivih okolnosti, obavijestit ćemo vas preko naših mrežnih stranica i na nedjeljnim misama.  https://www.zupa-pbdm-cucerje.hr/
  • Za vrijeme blagoslova obitelji sprovodni obredi mogu biti najkasnije do 14 sati a misa zadušnica drugi dan u vrijeme došašća u 6h ujutro a božićnom vremenu u 7:30 sati.
  • Molimo vas da na vidljivom mjestu u svojim domovima pripremite križ, svijeću i blagoslovljenu vodu. Poželjno je da u blagoslovu u istom kućanstvu, sudjeluju više obitelji na zajedničkom blagoslovu ako tamo žive. Osim ako se radi o novom prostoru kojeg ćemo rado, posebno blagosloviti.
  • Ukoliko nas netko u predviđeni dan u vremenu blagoslova ne može primiti ili je tek nedavno doselio na područje naše župe, molimo da nas o tome obavijesti putem e – maila ( zupa.cucerje@zg-nadbiskupija.hr ) ili SMS poruke (097 77 60594) najkasnije dan prije planiranog blagoslova obitelji u vašoj ulici. U tom slučaju vašu obitelj blagosloviti ćemo uz prethodnu najavu, po dogovoru. Blagoslov će biti moguć i u vremenu do korizme.

Želeći svako dobro, radujem se zajedničkom susretu.
upr. župe. Marko Torbar

1. PROSINAC – PONEDELJAK

I.  Hukmani, Selščak, Marije Snježne

II. Kuntići, Kuntičev odvojak, Kuntićeve stube, Prigorska ulica (do 88), Vinišće