OBILJEŽAVANJE 32. GODIŠNJICE STRADANJA VUKOVARA I ŠKABRNJE

Povodom obilježavanja 32. obljetnice stradanja grada heroja Vukovara i Škabrnje, 18. studenoga 2023. u montažnoj crkvi u Čučerju nakon večernje svete mise upriličena je prigodna akademija.

Uz tekstove razmatranja koje je interpetirao župljanin i ekonomski vijećnik Dražen Zrinski uslijedila je interpretacija župljanina Ivana Šturlića “Priča o gradu” Siniše Galavaševića te “Pjesma domovini” Vladimira Miklera.

Svečanost je svojim pjevanjem i sviranjem uzveličao domaći Tamburaški sastav Sad ili nikad.

Po završetku akademije prigodnu molitvu izmolio je župnik vlč. Marko Torbar te se s okupljenim vjernicima uputio izvan crkve gdje je paljenjem lampaša u obliku križa uz prigodnu pjesmu, zvuke tambura i molitvu akademija završila na najbolji mogući način i ostavila sve prisutne u molitvi i razmišljanju o važnosti žrtve i ljubavi prema domovini. 🙏