KRIŽNI PUT PO ŽUPI

I ove godine, na nedjelju Cvjetnicu, pošli smo na Križni put po našoj župi. Skupilo se preko 200 župljana. Bilo bi ih i više, ali je vrijeme bilo tmurno, pa su mnogi odustali. Unatoč prohladnom vremenu putem smo molili, pjevali korizmene pjesme, te razmišljali o Isusovoj muci. Najteži dio puta bio je uspon na Kuntićev brijeg. Skrenuli smo sa ceste i običnim makadamskim putem krenuli prema Lovačkom domu, gdje su nam okrepu pripremili lovci i žene od Sruka, kojima od srca zahvaljujemo.

Nakon okrepe krenuli smo prema Tisovcu, a onda prema zdencu gdje je bio blagoslov novog raspela. Spustili smo se kroz Podbreg prema Srukima, a onda Prigorskom ulicom prema župnoj crkvi, gdje smo molili 14. postaju i završnu molitvu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hvala svima koji su se odazvali pozivu na pobožnost Križnog puta. Neka im Gospodin uzvrati i blagoslovi njihov trud.