“Košarica svete Elizabete”

Dragi župljani!

Dijelim s vama jednu radosnu vijest: u Čučerju je u suradnji našeg župnog Caritasa i trgovine “Jagoda”, početkom listopada pokrenuta humanitarna akcija “Košarica svete Elizabete”. Riječ je o akciji kojom se prikupljaju prehrambeni proizvodi i kućanske potrepštine za najugroženije obitelji naše župe, stradale u potresu.

U poslovnici Jagoda trgovine, na adresi Čučerska cesta 372, kod blagajne je postavljena kutija u kojoj se nakon kupnje može ostaviti dio namirnica. Uz kutiju je istaknut i popis namirnica koji je tog tjedna obiteljima najpotrebniji.

Iako je od razornog potresa proteklo više od 6 mjeseci, mnoge su obitelji zbog iznimno teških financijskih neprilika i dalje egzistencijalno ugrožene, a mnoge još nisu ni započele radove na obnovi svojih domova. Tim obiteljima jako puno znači svaka kuna koju ne potroše na osnovne prehrambene namirnice, jer ju mogu preusmjeriti na kupovinu materijala za obnovu domova u kojima žive.

Hvala svima koji će se uključiti u akciju.

Vlč. Marko Torbar